UBYTOVÁNÍ VE VALEČSKÉ PÁLENICI

Jedinečná možnost ubytování v krásném prostředí Valče.

Penzion je umístěn v nárožním městském domu čp. 33 přímo na náměstí. Objekt je kulturní památkou s množstvím dochovaných historických prvků. Ještě do 30. let 20. stol. budova sloužila jako obchod na náměstí s krámským výkladcem. Patro je pod omítkou hrázděné cca 300 let staré. Přízemí bylo přezděno v 19.stol. Kapacita objektu je 12 lůžek ve 4 ubytovacích jednotkách vždy s vlastní koupelnou i kuchyňkou.

 

Jelikož se v zrekonstruované hospodářské budově u domu nachází Valečská pálenice, jsou pokoje pojmenovány a stylizovány dle druhů ovoce, které nejčastěji zpracováváme (švestka, hruška, jablko, třešeň). Podlahy jsou v patře dřevěné, v přízemí cihelné. V pokojích je moderní nábytek z masivního dubového dřeva. Dům má centrální vytápění využívající zbytkového tepla z provozu pálenice. Pro atmosféru historického objektu jsou v každé ložnici funkční litinová kamna na dřevo.

VALEČ A OKOLÍ

Městečko Valeč je unikátně dochovaným souborem převážně barokních staveb v krajině komponované v duchu italského baroka (první krajinná památková zóna v Karlovarském kraji). Vzorem pro kompozici staveb byl areál v Kuksu realizovaný hrabětem Šporkem, významným mecenášem umění. Oproti známějšímu Kuksu se však ve Valči téměř celý soubor staveb dochoval (zámek, kaple Nejsvětější Trojice, špitál, křížová cesta...). Areál zámku je celoročně přístupný a představuje mnohá NEJ – největší soubor soch z dílny M.B.Brauna, relikty nejdelší barokní vodní kaskády na území ČR, největší barokní theatron. Přímo z obce lze realizovat procházky do Doupovských hor s dosud neporušeným ekosystémem nebo navštívit nedávno archeologicky objevená hradiště s krásnými výhledy (Orlík, Šibeniční vrch).

 

Lokalita je dobrou základnou pro výlety do okolí (Krásný dvůr, Chyše, Skoky, Rabštejn apod.). V zámeckém parku celoročně funguje příjemné infocentrum/kavárna Prádelna s venkovním posezením přímo v parku, kde si můžete dát výbornou kávu, točené pivo a drobné občerstvení (doupovské uzeniny, grilovaný hermelín, zákusky, zmrzliny apod.).

 

Nakoupíte zde i vstupenky na zámek https://www.facebook.com/pradelna.valec/.

 

Penzion se nachází na historickém náměstí trojúhelníkového urbanismu navrženého italskými architekty, hned u kostela sv. Jana Křitele. V těsné blízkosti je obchod s potravinami a autobusová zastávka.

POKOJ JABLKO

Pokoj v přízemí o ploše 32 m2

1x velká manželská postel

1x jednolůžková postel

cihelná podlaha, kuchyňský kout

 

POKOJ HRUŠKA

Pokoj v patře o ploše 28 m2

1x velká manželská postel

1x jednolůžková postel

dřevěná podlaha, kuchyňský kout

POKOJ TŘEŠEŇ

Malý pokoj v přízemí o ploše 18 m2

1x manželská postel

cihelná podlaha, kuchyňský kout

APARTMÁN ŠVESTKA

Apartmán v patře o ploše 53 m2

1x velká manželská postel

2x jednolůžková postel

dřevěná podlaha

samostatná plně vybavená kuchyně

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Detailnější informace o ubytování, cenách a volných termínech naleznete na portálu booking.com https://www.booking.com/hotel/cz/valecska-palenice.cs.html.

 

V případě jakýchkoliv dotazů volejte prosím na číslo: + 420 606 666 427

 

Parkovat můžete přímo před penzionem, případně na náměstí (v obci není parkování nikterak zpoplatněno).

 

Informace z aktuálního dění ve Valči

 

ZÁMEK VALEČ

www.zamek-valec.cz

https://www.facebook.com/zamekvalec/

 

V pátek a v sobotu zpravidla netradičně otevřeno do 23 h, možné prohlídky s lucernou

 

KLUB ČESKÝCH TURISTŮ BAROKNÍ VALEČ

www.facebook.com/KCTbaroknivalec

 

OBEC VALEČ

www.valec.cz

https://www.facebook.com/obecvalec