Valečská pálenice

Ubytování

Informace o ubytování

Objekt je kulturní památkou s množstvím dochovaných historických prvků. Ještě do 30. let 20. stol. budova sloužila jako obchod na náměstí s krámským výkladcem. Patro je pod omítkou hrázděné cca 300 let staré. Přízemí bylo přezděno v 19.stol. Kapacita objektu je 12 lůžek ve 4 ubytovacích jednotkách vždy s vlastní koupelnou i kuchyňkou. Děti do 2 let bez nároku na lůžko zdarma. Jednotky jsou architektonicky barevně sladěny dle ovoce (švestka, hruška, jablko, třešeň) zpracovávaného v pálenici, která se nachází přímo ve dvoře objektu. Podlahy jsou v patře dřevěné, v přízemí cihelné. V pokojích je moderní nábytek z masivního dubového dřeva. V penzionu nejsou TV. K dispozici je však vysokorychlostní internet. Dům má centrální vytápění využívající zbytkového tepla z provozu pálenice. Pro atmosféru historického objektu jsou v každé jednotce také funkční litinová kamna na dřevo.

 

 

 

 

 

Valečská pálenice nabízí ubytování ve Valeči. Všechny pokoje mají kuchyňský kout a vlastní koupelnu. Penzion má i rodinné pokoje.

Pokoje v penzionu zahrnují rychlovarnou konvici a mikrovlnnou troubu.

Valečská pálenice stojí 27 km od Karlových Varů a 34 km od lázeňského města Oberwiesenthal. Letiště v Karlových Varech je vzdálené 24 km.